Dlhotrvajúca bolesť kolena

Kolená ako tzv. váhonosné kĺby patria k najvyťaženejším kĺbom ľudského tela. Každodenné a časté používanie a záťaž kolien pri rôznych činnostiach a polohách, či už sa jedná o ohýbanie kolien, bežnú chôdzu a beh, namáhanie kolien pri práci či športe znamená vyššie riziko možného zranenia či akútnej bolesti.

Ak však bolesť jedného či oboch kolien pretrváva po dobu dlhšiu ako šesť mesiacov a jej intenzita sa stále zvyšuje, jedná sa o dlhodobú (chronickú) bolesť, ktorá je zvyčajne spôsobená degeneráciou kĺbu (osteoartróza), alebo zápalom (reumatoidna artritída). V takom prípade je vhodné čo najskôr vyhľadať odbornú lekársku pomoc a absolvovať potrebné ortopedické, reumatologické a ďalšie súvisiace vyšetrenia na začatie liečby.

Špecializované pracoviská EuroPainClinics poskytujú pri dlhodobej (chronickej) bolesti kolenách spôsobenej osteoartrózou špeciálne miniinvazívne výkony založené na tzv. denervácii kolenných kĺbov a taktiež výkon s regeneratívnym účinkom. Cieľom týchto výkonov je ošetrenie priamo kolenných nervov, ktoré vedú bolesť z kolien, čím je ovplyvnené vnímanie bolesti.

Aké výkony poskytujeme

Výhody výkonov

  • Významné zlepšenie kvality života redukciou bolesti
  • Dlhodobý efekt výkonu (6 mesiacov až 2 roky)
  • Kryoablačný typ výkonu je možné zopakovať
  • Zníženie užívania analgetík
  • Redukcia tzv. „štartovacích bolestí“ (vznikajú pri zmene pohybu, miznú či lepšia sa po rozhýbaní) a ranných bolestí spojených so stuhnutím kĺbov
  • Komfortnejšia dlhšia chôdza

Ak máte za sebou už ortopedické a reumatologické vyšetrenie a liečbu, ktorá však nepriniesla očakávanú úľavu, kontaktujte nás a zistite, či liečba niektorým typom nami poskytovaných výkonov môže byť vhodným riešením pre vaše ťažkosti.

Odošlite bezplatnú E-konzultáciu